X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


TRENING ZAAWANSOWANY

W wieku ok. 14 miesięcy młody pies, już pod opieką trenera, rozpoczyna regularne sesje treningowe, które mają na celu profesjonalne przygotowanie go do pracy z osobą niepełnosprawną. W trakcie nauki trener korzysta z naturalnych skłonności społecznych psa do naśladowania osobników starszych. W tym wypadku ważne jest wprowadzenie już wyszkolonego psa, tzw. psiego trenera, który swoim zachowaniem prowokuje młodego adepta do działania w pożądany sposób. Wszystkie stosowane w trakcie nauki techniki zakładają brak jakiegokolwiek przymusu i użycia siły, co oznacza, że pies za wykonywane czynności jest nagradzany czy to przy użyciu smakołyka, zabawy czy pieszczoty. Efektem tak prowadzonych sesji jest maksymalne zainteresowanie psa trenerem, szukanie przez psa samodzielnych rozwiązań oraz radość i gotowość do nauki nowych umiejętności. Osiągając dojrzałość edukacyjną oraz psychiczną pies jest gotowy do współpracy z różnymi osobami. Jest to moment kiedy przechodzi on ostateczne testy i zostaje Certyfikowanym Psem Asystującym. Wtedy też następuje kolejny ważny moment w jego życiu - spotkanie z przyszłym opiekunem.<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)