X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


RODZINA ZASTĘPCZA

Wyselekcjonowane szczenię trafia do „rodziny zastępczej”, w której przebywa około 12 miesięcy. Rolą rodziny jest zapewnienie szczenięciu ciepła i poczucia bezpieczeństwa, które są niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju i przyszłej profesji. Na rodzinie zastępczej spoczywa ogromna odpowiedzialność przedstawienia psu świata, zapoznania go z ruchem miejskim, nauczenia podróżowania środkami komunikacji publicznej. Trzeba pamiętać, że szczeniaka nie można traktować jak każdego innego psa, należy wychowywać go zgodnie z ustalonymi zasadami i przyjętymi wcześniej założeniami. Nie każdy może pełnić rolę „rodziny zastępczej”. Osoby decydujące się na przyjęcie szczenięcia muszą być obdarzone szczególnymi cechami charakteru a przede wszystkim wytrwałością, bowiem wiele z nich decyduje się na wielokilometrowe dojazdy, często bez względu na pogodę i okoliczności w celu odbycia regularnych, kontrolnych sesji treningowych. Okres odchowania młodego psa to wiele radości ale także łzy, kiedy nadchodzi dzień pożegnania, a pies rozpoczyna nowy etap edukacji pod okiem trenera.<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)