X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


PROJEKTY

2010 - PROJEKT "PEFO"

Czas trwania: 2010 - 2011
Cele projektu: Pionierski Projekt, którego celem było wyszkolenie pierwszego w Polsce psa sygnalizującego dzwięki
Partnerzy: Fundacja DOGIQ, Grupa Kapitałowa VECTRA, Urząd Miasta Gdyni
Rezultat: Wyszkolenie i przekazanie pierwszego w Polsce psa asystującego osobie niedosłyszącej.
Zobacz również  media

2009 - PROJEKT "KALLA"

Czas trwania: 2009 - 2011
Cele projektu: Zostało zawiązane Partnerstwo, którego celem jest wyszkolenia psa asystującego dla niepełnosprawnego mieszkańca Gdyni.
Partnerzy: Fundacja DOGIQ, Lions Club Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
Rezultat: Przekazanie psa asystującego niepełnosprawnemu mieszkańcowi Gdyni Oskarowi Langnerowi.
Zobacz również:  galerię

2009 - PROJEKT "POMÓŻMY RAZEM"

Czas trwania: 2009 - nadal
Cele projektu: Celem Programu jest wspieranie fundacji szkolących psy do zadań specjalnych i uświadamianie społeczeństwu, jak ważną rolę w życiu osób potrzebujących odgrywają odpowiednio wyszkolone czworonogi.
Partnerzy: Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Fundacja Pomocna Łapa, Fundacja DOGIQ, Fundacja DOGTOR, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź, Fundacja Psi Ratownicy, GOPR, Dolnośląski WOPR oraz marka Velvet
Rezultat: Podniesienie świadomości społecznej dotyczącej psów pracujących oraz wyszkolenie i przekazanie psa asystującego osobie niepełnosprawnej.
Zobacz również: http://www.pomozmyrazem.pl

2009 - PROJEKT "PIES W WIELKIM MIEŚCIE"

Czas trwania: 2009 - nadal
Cele projektu: W kwietniu 2009 roku Urząd Miasta Gdyni uruchomił Program "PIES W WIELKIM MIEŚCIE", którego pomysłodawcą była Aneta Graboś Prezes Fundacji DOGIQ. Głównym założeniem programu jest podniesienie świadomości w zakresie posiadania psa i odpowiedzialności z tym związanej. Jego przekaz skierowany jest zarówno do tych, którzy psy posiadają, jak i tych, którzy sporadycznie dzielą z nimi przestrzeń. Program nie nakazuje i nie zabrania - jego działania nastawione są na kreowanie kultury posiadania psa.
Partnerzy: Urząd Miasta Gdynia, Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR, Fundacja DOGIQ
Rezultat: Podniesienie świadomości społecznej w zakresie praw i obowiązków wynikających z posiadania psa oraz kształtowania właściwych postaw społecznych. Integralną częścią Programu jest portal informacyjny skierowany do właścicieli psów.
Zobacz również: http://www.pies.gdynia.pl

2004 - PROJEKT "IDOL"

Czas trwania: 2004 - 2006
Cele projektu: Projekt "IDOL" to program opracowany przez partnerów z 6 krajów Europy, którzy podjęli dialog w celu stworzenia osobom niepełnosprawnym optymalnych warunków kształcenia. Jednym z obszarów, jakim zajmowało się konsorcjum było zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy poprzez posiadanie i korzystanie z psa serwisowego. Celem projektu było wyrównanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do psów asystujących, szkolonych do tej pory tylko w kilku krajach Europy.
Partnerzy: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Johannes Kepler University Linz, MARIE-CURIE ASSOCIATION, EUROINFORM, Universitaet Karlsruhe (TH), FEPAMIC, University College Cork, Roehampton University
Rezultat: Opracowanie Produktów z zakresu wsparcia psychologicznego, technologicznego oraz Programu szkolenia psów asystujących zgodnego ze standardami europejskimi. Powstanie międzynarodowego wortalu o psach asystujących.
Zobacz również: http://www.dogiq.info/pl/leonardo.htm

2007 - PROJEKT "VECTRA"

Czas trwania: 2007 - 2009
Cele projektu: Fundacja DOGIQ wraz z Grupą Kapitałową VECTRA podpisała umowę partnerską, która miała na celu wyszkolenie oraz przekazanie dwóch psów asystujących dla osób niepełnosprawnych.
Partnerzy: Fundacja DOGIQ, Grupa Kapitałowa VECTRA, Urząd Miasta Gdyni
Rezultat: Przekazanie dwóch psów asystujących - Vectry i Rafi niepełnosprawnym mieszkankom Gdyni.

2001 - PROJEKT "GAJA"

Czas trwania: 2001 - 2002
Cele projektu: Pionierski Projekt, którego celem było wyszkolenie pierwszego w Polsce psa asystującego dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. ruchowo. Projekt "GAJA" zainicjował proces propagowania niezależności osób niepełnosprawnych i roli, jaką w ich życiu odgrywa odpowiednio wyszkolony pies.
Partnerzy: Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR
Rezultat: Wyszkolenie i przekazanie pierwszego w Polsce psa serwisowego.
Zobacz również: http://www.dogiq.info/pl/gaja.htm<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)