X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


PARTNERZY

Statut PARTNERA otrzymują wyjątkowi osoby lub instytucje, które odgrywają strategiczną rolę w konkretnych projektach kształcenia psów asystujących. Partnerzy w sposób szczególny i długoterminowy umożliwiają Fundacji działania na rzecz osób niepełnosprawnych, chcących skorzystać z umiejętności psich asystentów. Brak regulacji prawnych oraz odpowiedniego systemu kształcenia psów asystujących powoduje, że działalność organizacji non-profit jest możliwa tylko w oparciu o wsparcie nieobojętnych na los organizacji pozarządowych, sponsorów. Wartość wyszkolonego psa wynosi 18.000.00 - 23.000,00 zł. Dzięki finansowemu udziałowi Partnerów, którzy obejmują swoją opieką całość lub część projektu, możliwe jest nieodpłatne przekazanie psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Rozpoczęcie realizacji projektu to moment, gdy zostaje zawiązane konsorcjum odpowiedzialne za poszczególne jego elementy. Partnerzy, często współpracujący na odległość, biorą udział w projekcie ok. 2 lat czyli do czasu kiedy pies nie zostanie przekazany swojemu przyszłemu opiekunowi. Wówczas ich dzieło zaczyna żyć własnym życiem. Nie jest to jednak moment pozostawienia osoby niepełnosprawnej z psem i zerwanie z nią kontaktu. Wykreowany przez partnerów zespół zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie Fundacji, która obejmuje bezterminową opieką pary, w razie potrzeby wspierając je i udzielając pomocy.

<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)