X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


MEDIA


23.09.2016 KWARTALNIK NERUPOZTYWNI

ARTYKUŁY: "PIES PRZYJACIEL POMOCNIK", "JESTEM W PRACY"
5..18.08.2013 "W Sieci"

Szansa dla niepełnosprawnych. Psi opiekun. Artykuł w czasopiśmie "W Sieci" o beneficjentach fundacji: Monice, Marcie i Kamilu.06.2013 "Reader's Digest"

PEFO - uszy swojej pani. Reportaż o pierwszym w polsce psie asystującym sygnalizującym dźwięki.


16.03.2013 "Dziennik Zachodni"

Pies, czyli asystent i przyjaciel. Katowicka Fundacja DOGIQ wyszkoliła ponad 40 psów asystentów. Kolejne dwa trafią do nowych właścicieli w kwietniu.

12.03.2013 "Dziennik Zachodni"

Gosposia na czterech łapach, czyli psy asystujące z Katowic. W kwietniu Fundacja Dogiq przekaże kolejne dwa psy asystujące.

15-28.02.2013 "Gazeta Łaziska"

Psie serce drogą do realizacji marzeń. Wywiad Eweliny i Guliwera dla "Gazety Łaziskiej"

15-31.01.2013 "Gazeta Łaziska"

Zamieszkali przy Ogrodowej. Wywiad nowych mieszkańców Łazisk Eweliny, Zbyszka i Guliwera dla "Gazety Łaziskiej"

04.2012 "Kobieta i Życie"

Mój pies słyszy za mnie. Monika i Pefo udzielili wywiadu dla czasopisma "Kobieta i Życie"
03.2012 "MÓJ PIES"

Wzmianka o naszym konkursie pojawiła się w nowym numerze czasopisma "Mój Pies".

19.01.2012 "Pytanie na śniadanie"; Pefo - Pani Moniki pies na medal w "Pytaniu na śniadanie"

Gościem Wojciecha Jagielskiego w "Pytania na śniadanie" była Monika Rykaczewska z Warszawy oraz Pefo - biszkoptowy labrador. Pefo jest psem wyjątkowym - sygnalizującym dzwięki. To pierwszy w Polsce pies przygotowany do pełnienia takiej funkcji, wyszkolony i przekazany przez Fundację DOGIQ. Po dwóch latach intensywnego szkolenia trafił do Moniki aby uczynić jej życie łatwiejszym ponieważ dzięki niemu "słyszy" dzwoniący telefon, budzik, pukanie do drzwi. Pefo służy pomocą niezależnie od pory dnia i roku i, jak zapewne się Państwo domyślacie, jest niezastąpiony.


29.11.2011 "Teleexpress"; Materiał o Plebiscycie na Psa Bohatera Roku 2011.

29 listopada 2011 w Teleexpresie wyemitowano materiał o wynikach Plebiscytu na Psa Bohatera Roku 2011.
Jednym z laureatów plebiscytu został pies asystujący osobie niedosłyszącej, wyszkolony przez Fundację Dogiq. Niezwykły pies został wyróżniony w kategorii "profesjonalista".


10.2011 "Wróżka"; Tytuł: Zakochana po uszy.

Z tego artykułu dowiedzą się Państwo jak dzięki wyjątkowemu psu można zmienić życie. Monika i Pefo stanowią idealny duet. Ona jest dla niego całym światem, a on dla niej bezcennym przyjacielem, wsparciem i uszami, które pomagają funkcjonować w świecie dzwięków.


10.2011 "Mój Pies"; Tytuł: Nie głaszcz mnie - ja tu pracuję.

"Większość ludzi nie rozumie, dlaczego naszych psów nie można głaskać. A gdyby tak ktoś zaczął szturchać dentystę, który akurat wierci dziurę w zębie, albo wywijać mu przed oczami kolorowymi transparentami? Przecież tak zdekoncentrowany nie wykonałby dobrze swojej pracy. Tak samo jest z psami asystentami - tłumaczy Ewelina Balcar-Zalewska" - O etyce zachowań względem osoby niepełnosprawnej z psem asystującym wkrótce powstanie publikacja, którą stworzą sami zainteresowani. Pierwsze prace w tym względzie zaczęły się podczas III edycji warsztatów z psami asystującymi zorganizowanymi przez Fundację DOGIQ i UM GDYNI.


09.2011 "Psy.pl"; Tytuł: Nie głaszcz mnie - ja tu pracuję.

Na stronie miesięcznika "Mój Pies" opublikowano artykuł o psach pracujących w związku z odbywającymi się w Gdyni warsztatami dla osób posiadających psich asystentów wyszkolonych przez fundację Dogiq.


09.2011 "Nasze Miasto"; Tytuł: Trwają warsztaty dla osób niepełnosprawnych z psami asystującymi.

W związku z III edycją Warsztatów dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi, które odbywały się w ostatnim tygodniu września w Gdyni portal Nasze Miasto umieścił na swojej stronie artykuł o tym wyjątkowym na skalę Polski wydarzeniu.


09.2011 "Przyjaciółka"; Tytuł: Ten pies nieraz uratował mi życie.

"To co dla zdrowych ludzi jest niewartym uwagi drobiazgiem, często staje się problemem dla Ani. Teraz jednak nie musi za każdym razem prosić bliskich o pomoc. Ma Vectrę."


08.2011 "Chwila dla Ciebie"; Tytuł: Pefo słyszy za mnie.

"To naprawdę wspaniały przyjaciel! Już nie mogę wyobrazić sobie życia bez niego - cieszę się z każdego dnia." - mówi o swoim niezwykłym asystencie niedosłysząca Monika z Warszawy.


06.2011 "www.niepelnosprawni.pl"; Tytuł: Pierwszy w Polsce pies sygnalizujący dzwięki.

W związku z przekazaniem wyjątkowego psa który pomoże osobie z wadą słuchu portal dla osób niepełnosprawnych umieścił na swojej stronie artykuł o Pefo i jego nowej opiekunce Monice.


06.2011 "Express Gdyński" Tytuł: Podarowany Przyjaciel.

Dzięki partnerstwu Grupy Kapitałowej Vectra, Urzędu Miasta Gdyni i Fundacji DogIQ możliwe stało się wyszkolenie i przekazanie pierwszego w Polsce psa który pomoże osobie z wadą słuchu.


06.2011 "Przyjaciel Pies"; Tytuł: Bądz moimi uszami.

Artykuł o psie który potrafi zastąpić uszy. Pani Monika z Warszawy stała się właśnie nową opiekunką Pefo. Teraz wspólnie pokonywać będą codzienne trudności


06.2011 "Teleexpres"; Tytuł: Materiał o psie Pefo.

W związku z wyszkoleniem pierwszego w Polsce psa asystującego osobie niedosłyszącej 8 czerwca 2011r wyemitowano materiał o tym jak bardzo niezastąpiony jest dla osoby niepełnosprawnej odpowiednio wyszkolony pies.


06.2011 "Zróbmy to razem"; Tytuł: Taki pies to skarb.

Kolejny artykuł o wyjątkowym psie. Pani Monika bardzo się cieszy z otrzymania czworonożnego przyjaciela, ponieważ Pefo ułatwi jej nie tylko codzienny byt, ale i pracę.


06.2011 "Radio Gdańsk"; Tytuł: Pierwszy pies - asystent osoby niesłyszącej.

Radio Gdańsk 6 czerwca 2011 wyemitowało audycję o pierwszym psim pomocniku osoby niesłyszącej. Szczęśliwą opiekunką wykwalifikowanego czworonoga została mieszkanka Warszawy pani Monika.


06.2011 "Urząd Miasta Gdyni"; Tytuł: Labrador Pefo pomoże pani Monice.

Biszkoptowy labrador o imieniu Pefo to pierwszy w Polsce pies asystujący wyszkolony do pomagania osobie z uszkodzeniem narządu słuchu. Polskim pionierem szkoleniowym w tej dziedzinie stała się Fundacja DogIQ, która przekazała psa pani Monice z Warszawy.


06.2011 "Głos Gdyni"; Tytuł: Monika i Pefo nierozłączni.

Dzięki współpracy firmy Vectra z Referatem ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Gdyni oraz Fundacją DogIQ życie pani Moniki stanie się prostsze z czworonożnym opiekunem u boku.


06.2011 "Rynek Zdrowia"; Tytuł: Z Gdyni do Warszawy: pies po specjalistycznym treningu pomoże niesłyszącej.

Pefo to pierwszy w Polsce pies pomocnik osoby z wadą słuchu. Został wyszkolony przez Fundację DogIQ. Nietypowy asystent potrafi np. sygnalizować pukanie lub dzwonek do drzwi, czy też zreagować kiedy ktoś próbuje zawołać opiekunkę. Uroczyste przekazanie psa odbyło się w Gdyni ale labrador zamieszka ze swoją opiekunką panią Moniką w Warszawie.


06.2011 "Gazeta Wyborcza"; Tytuł: Pierwszy taki pies w Polsce. Labrador pomocnikiem niesłyszącej.

Monika Rykaczewska, niedosłysząca warszawianka, zyskała niezwykłego przyjaciela i pomocnika. Jest nim dwuletni labrador retriever Pefo przekazany przez samorząd Gdyni, lokalną firmę Vectra i Fundację DogIQ.


06.2011 "www.medianews.com.pl"; Tytuł: Trzeci pies specjalistyczny od Vectry dla osoby niepełnosprawnej.

Grupa Kapitałowa Vectra przekazała już trzeciego psa asystującego osobie niepełnosprawnej wyszkolonego przez Fundację DogIQ. Tym razem psi asystent pomoże osobie z dysfunkcją narządu słuchu.


06.2011 "Przyjaciel Pies"; Tytuł: Pasja pomagania.

Artykuł podsumowujący pięciolecie programu "Pomóżmy Razem". Od początku jego realizacji zrodziło się wiele różnego rodzaju inicjatyw. Pomysłodawcy programu mają nadzieję że to dopiero początek przemiany społecznej w postrzeganiu psów pracujących i ich roli w życiu osób potrzebujących pomocy. Fundacja DogIQ jest jednym z partnerów programu.


03.2011 "Dziennik Bałtycki"; Tytuł: Pies towarzyszy mi wszędzie.

Otwiera szuflady, pomaga się rozebrać, wyjmuje pieniądze z bankomatu. To tylko niektóre z zadań, jakie codziennie wykonuje Vectra - pies asystujący osobie niepełnosprawnej.


03.2011 "Gazeta Wyborcza"; Tytuł: Twój głos, twój los.

Ania Dobkowska porusza się na wózku, a lokal wyborczy w jej dzielnicy nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo to będzie głosować, bo chce mieć wpływ na to kto będzie ją reprezentował..


11.2009 "Dziennik Zachodni"; Tytuł: Katowice bez barier.

W trakcie imprezy można było zobaczyć jak niepełnosprawni ruchowo współpracują z psami asystującymi czy pokonują bariery architektoniczne.
10.2009 "Mój Pies"; Tytuł: Asystenci kobiet.

Gdynia na kilka dni zamieniła się w nieformalną stolicę psów asystujących. Odbyły się tam "I gdyńskie warsztaty dla osób niepełnosprawnych z psami asystującymi" zorganizowane przez katowicką fundację DOGIQ.
10.2009 "Express Gdyński; Tytuł: Szczególni asystenci.

I Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi - kolejny element kampanii Pies w wielkim mieście odbywały się w ubiegłym tygodniu w Gdyni. Ich głównymi obok miasta organizatorami były Fundacja DOGIQ oraz Grupa Kapitałowa VECTRA.
22.05.2009 "Dziennik Bałtycki" Tytuł: O psie który używa bankomatu.

Nie są celebrytami jak Irasiad czy Saba ani filmowymi gwiazdami jak Szarik albo Cywil (...). Chociaż one o wiele więcej potrafią. A już na pewno mają dużo ważniejsza rolę do zagrania. I to w prawdziwym życiu, nie w filmie. Są bowiem psami asystującymi - niosącymi pomoc o jakiej nam się zwyczajnie nie śniło(...). Pies asystujący zna nazwy od 60 do 80 przedmiotów. Słysząc nazwę konkretnej rzeczy, poda ją, przyniesie czy zaniesie na miejsce (...). Agnieszka ma 38 lat i jasne włosy. Chodzi o kulach. Zdążyła się już zorientować, że Rafi jest grzeczna, spokojna i potrafi chodzić przy kuli. Już wie, że labradorka będzie jej nosić zakupy. Dostanie plecaczek, w którym zmieści się kilka produktów. Bo ona z tymi kulami ręce ma zajęte. Rafi będzie jej też podawać lekarstwa oraz telefon kiedy zadzwoni. Codziennie przyniesie z szafek i szuflad konkretne ubrania. Nawet pranie z pralki wyciągnie (...). Agnieszka, która przeszła mózgowe porażenie dziecięce chce zacząć na nowo żyć. Zamierza pracować. Teraz, kiedy przy niej zawsze będzie ta psina, poczuje się bezpiecznie (...).

 


05.2009 "Mój Pies" Tytuł: Vectra uciekła złodziejom.

Dwóm złodziejom prawie udało się ukraść biszkoptową labradorkę Vectrę, poruszającej się na wózku Ani Dobkowskiej z Gdyni.07.04.2009 "Gazeta Wyborcza" Tytuł: Pies w Wielkim Mieście.

Jestem przekonana, że taki program nie utrzyma się w granicach miasta bo potrzebuje go cała Polska.          07.04.2009 "Dziennik Bałtycki" Tytuł: Pies w Wielkim Mieście Gdynia.

Program "Pies w wielkim mieście" ma jeden główny cel - harmonijne pogodzenie interesów właścicieli psów i przeciwników czworonogów.


PROGRAMY TELEWIZYJNE Z UDZIAŁEM FUNDACJI DOGIQ<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)