X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


KURS ADAPTACYJNY

Tak jak ludzie tak i psy mogą mieć różne usposobienia i temperamenty. Jedne wolą nieco spokojniejszy tryb życia, są mniej dynamiczne i trudno byłoby im stworzyć zgrany zespół z osobą aktywną, ciągle będącą w ruchu. Dlatego bardzo istotne jest poznanie przyzwyczajeń, stylu życia i charakteru osoby niepełnosprawnej, tak aby pies, który będzie jej towarzyszem przez kilka kolejnych lat był świetnym uzupełnieniem świata, który daje jej radość i pozwoli na wspólne osiąganie tego, co osobno mogłoby być niemożliwe. Ostatnim krokiem zanim osoba niepełnosprawna i jej pies asystujący zaczną nowe wspólne życie jest kurs adaptacyjny. Pozwala on na poznanie smaku wspólnej pracy, która na początku niesie ze sobą długie i ciężkie chwile. Kurs trwa około dwóch tygodni i odbywa się w Katowicach. W czasie trwania zajęć, które są aranżowane w różnorodnych miejscach i sytuacjach zespół uczy się siebie nawzajem.<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)